ΠΡΆΞΗ 11Η / 28-03-2023

Στον Πειραιά σήμερα 28 Μαρτίου 2023 , ημέρα Tρίτη       και  ώρα 08.00,  στο γραφείο του Δ/ντη του 9ου Γυμνασίου Πειραιά,  συνήλθε   η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τριήμερη εκδρομή της Γ’ Γυμνασίου  (9-11 Μαΐου) με βάση την ΚΥΑ 20883 ΓΔ$/2020 ΦΕΚ 456 13-02-2020 στην Αρχαία Ολυμπία.  .  Στη συνεδρίαση αυτή συμμετείχαν: ο διευθυντής του σχολείου, κος Τριανταφύλλου Δ., οι καθηγήτριες Γραμμένου Β. ΠΕ02 και Μαυραειδή Φανή ΠΕ03, η κα Φωστέρη Δ. (πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων) ο κος Αγγελόπουλος Παναγώτης (Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων) και οι μαθήτριες του 15 μελούς Μαθητικού Συμβουλίου Βιδάλη Μαριάννα (πρόεδρος) και Γαντζία Α. (μέλος) χωρίς δικαίωμα ψήφου. Οι προσφορές που κατατέθηκαν είναι οι ακόλουθες:

• ART HOLLIDAYS 195 ευρώ
  • OUR TRAVEL      198 ευρώ
  • VLASSOPOULOS TRAVEL  185  ευρώ

H ΕΠΙΤΡΟΠΉ αξιολόγησης,    αποφάσισε ΟΜΟΦΩΝΑ να αναθέσει τη διεξαγωγή της εκδρομής στο πρακτορείο VLASSOPOULOS  TRAVEL  , καθώς ήταν η οικονομικότερη προσφορά και πληρούσε  τις προδιαγραφές που ζητήθηκαν με βάση την Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος με Αρ. Πρ. 224/ 08-03-2023 που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της  ΔΔΕ Πειραιά και την ιστοσελίδα του 9ου Γυμνασίου Πειραιά.

Από την διαδικασία της αξιολόγησης αποκλείστηκαν οι προσφορές των  THIAMIS και MAZI TRAVEL  καθώς δεν ήταν σύμφωνες με τις προδιαγραφές που είχαν τεθεί στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος (Αρ. Πρ. 224/ 08-03-2023). Πιο συγκεκριμένα οι προσφορές των ανωτέρω αναφερομένων τουριστικών γραφείων περιλάμβαναν διαμονή σε ξενοδοχείο 4 αστέρων,  το προτεινόμενο ξενοδοχείο δεν διαθέτει αίθουσες ψυχαγωγίας και χώρους για αθλητικές δραστηριότητες και στην προσφορά του MAZI TRAVEL δεν αναφέρεται ότι το δείπνο παρέχεται σε μπουφέ.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΑ ΜΕΛΗ
Μαυραειδή Φανή