Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

RSS ενημέρωση Αρχική Σελίδα Επικοινωνήστε μαζί μας Χάρτης πλοήγησης Μεγέθυνση Σμίκρυνση

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

Πίσω στα προγράμματα

Αγαπητές μαθήτριες, αγαπητοί μαθητές- και γιατί όχι  αγαπητοί γονείς, καλωσορίσατε στο κόσμο του 9ου Γυμνασίου Πειραιά.

Με την εφημερίδα μας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, κυρίως, για την γειτονιά μας και γενικότερα για τον Πειραιά. Η  εφημερίδα μας περιέχει πολλά ενδιαφέροντα  θέματα για όλες τις ηλικίες. Όπως: για τον αθλητισμό, για τον πολιτισμό, για το περιβάλλον, για την παράδοση... Γιατί μέσα από την ενημέρωση και τη γνώση μπορούμε να ευαισθητοποιηθούμε για πολλά θέματα που απασχολούν, σήμερα, τον άνθρωπο. Η εφημερίδα μας όμως έχει απώτερο σκοπό της να σας ψυχαγωγήσει γι'αυτό και στις επόμενες σελίδες θα βρείτε ανέκδοτα,  σταυρόλεξα καθώς και συνταγές. Το έντυπο αυτό σας πληροφορεί, επίσης, για τη μουσική, σας προτείνει βιβλία και ταινίες.

Τέλος, θα θέλαμε να σας ευχηθούμε καλή πρόοδο και δημιουργική σχολική χρονιά.

Η ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ!

Ορισμένα από τα θέματα της εφημερίδας είναι:

Θα ήταν παράλειψη να μην αναφερθούμε στην μεγάλη απώλεια για το σχολείο μας, το χαμό του αγαπητού μας κ. Μανδάλη Δημήτρη. Οι μαθητές που τόσο αγαπούσε είπαν:

"Στις 28 Αυγούστου 2008 έφυγε από τη ζωή ένας αγαπημένος μας καθηγητής, ο κ. Μανδάλης.

Θα θυμόμαστε πάντα τη φωνή του και την υπομονή που έδειχνε στις σκανδαλιές και τη φασαρία που κάναμε την ώρα    του μαθήματός του.

Ανεπανόρθωτα καθυστερημένα του ζητάμε συγνώμη. Ας έχει καλή ανάπαυση η ψυχή του......."

< Πίσω >  < Μπροστά >

Αρχική Σελίδα | Το σχολείο | Γονείς | Ανακοινώσεις | Η πόλη μας | Διασκέδαση | Συνδέσεις | Επικοινωνία | Αναλυτικα Περιεχόμενα | Forum
Δημιουργία - Διαχείριση: Σκυλογιάννη Δήμητρα ΠΕ19